Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nasza pamięć o bohaterach

Wystawy i wykłady przygotował katowicki oddział IPN.

Po raz siódmy 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jako święto państwowe ustanowione przez Sejm RP. W ramach tych obchodów oddział IPN w Katowicach jest organizatorem i współorganizatorem szeregu wydarzeń dla młodzieży i dorosłych.

Do 3 marca w Klubie 6 bpd w Gliwicach (ul. Mieszka I 26) można zobaczyć dwie ekspozycja przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku” w przystępnej formie przybliża realia tamtego czasu na tym terenie. Związane z okupacją niemiecką, zakończeniem działań wojennych czy wkroczeniem Armii Sowieckiej na Górny Śląsk.

Druga wystawa „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu«. Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego” przygotowana została przez IPN i Polską Bazę Genetyczną Ofiar Totalitaryzmów. Prezentuje wyniki prac ekshumacyjnych i identyfikacyjnych, prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944–1956” oraz Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów (PBGOT).

Szczegółowy program wydarzeń związanych z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowanych przez katowicki oddział IPN dostępny TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma