Nowy numer 39/2023 Archiwum

Lżej we wspólnocie

– To wyjątkowa okazja, aby głośno mówić światu, że człowiek chory zasługuje, by nie był samotny i zostawiony samemu sobie – mówił bp Jan Kopiec do pacjentów i pracowników ośrodka w Reptach.

W Światowy Dzień Chorego, 11 lutego, biskup Jan Kopiec odwiedził Górnośląskie Centrum Rehabilitacji w Reptach Śląskich. Przy udziale wielu wiernych przewodniczył w tamtejszej kaplicy Eucharystii w intencji pacjentów i pracowników ośrodka.

– Pragnąłem być w tym dniu z wami, aby zapewnić, że każde miejsce, gdzie znajduje się człowiek chory i potrzebujący naszego wsparcia, zasługuje na uwagę – powiedział na początku Mszy. Biskup zauważył też, że nie jest obchodzony „ogólny dzień chorych”, lecz „dzień chorego – każdego pojedynczego człowieka”. – Nie ukrywam, że ilekroć każdego roku staram się być gdzieś indziej, to wszyscy, z którymi rozmawiam, podkreślają, że jest to wyjątkowa okazja, aby głośno mówić światu, że człowiek chory zasługuje, by nie był samotny i zostawiony samemu sobie – powiedział. W homilii biskup Kopiec przywołał słowa św. Jadwigi Śląskiej, „która mówiła, że nasze ręce mogą zrobić wiele, choć, oczywiście, nie wszystko, by uzdrowić i przywrócić do lepszego życia, ale przede wszystkim nasze ręce mogą się spleść we wspólnocie i w noszeniu tego ciężaru, który dzięki wspólnocie na pewno jest lżejszy”. Wizyta biskupa i obchody Światowego Dnia Chorego poprzedziły wprowadzenie relikwii św. o. Pio do kaplicy GCR, które obyło się dzień później na niedzielnych Mszach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast