Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wesprzyj miłosierdzie

Biskup Jan Kopiec zachęca do przekazywania 1 proc. podatku dla Caritas Diecezji Gliwickiej.

W komunikacje do diecezjan bp Jan Kopiec przypomina o możliwości przekazywania 1 proc. podatku na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Jest nią także Caritas Diecezji Gliwickiej.

"Drodzy Bracia i Siostry, zwracam się do Was z gorącą prośbą o przekazanie 1% należnego podatku na realizowane przez Caritas naszej diecezji dzieła miłosierdzia i pomocy wobec najuboższych" - zachęca bp Kopiec.

"Śpieszy ona z pomocą ludziom ubogim, chorym i potrzebującym poprzez struktury oraz placówki obejmujące całą diecezję" - wyjaśnia w komunikacie.

Caritas Diecezji Gliwickiej prowadzi stacje opieki i gabinety rehabilitacyjne, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, świetlice dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych, kuchnie dla ubogich czy domy pomocy społecznej. Diecezjalna Caritas prowadzi również wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma