Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł redemptorysta pochodzący z Gliwic

O. Ignacy Brewka CsRS od 50 lat pracował w Argentynie. Mimo to wielokrotnie odwiedzał swoje rodzinne miasto.

Miał 82 lata, w zgromadzeniu przeżył 64 lata, w kapłaństwie 57. Od 50 lat pracował w Argentynie, w wiceprowincji Resistencia. O. Ignacy Brewka CsRS zmarł po długiej chorobie 25 stycznia w szpitalu w Resistencia. Pogrzeb odbył się 26 stycznia.

– Odszedł do Pana kochany przez wszystkich misjonarz o wielkim charyzmacie. Dziś dziękujemy Bogu za jego oddanie dla misji i ukochanie ludzi biednych – wspomina zmarłego współbrata o. Henryk Kaczocha CSsR, przełożony wiceprowincji.

Urodził się 29 lipca 1934 r. w Gliwicach, profesję zakonną w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela złożył 31sierpnia 1953 r., a śluby wieczyste 2 sierpnia 1958 r. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk abp. Włodzimierza Jasińskiego 26 czerwca 1960 r. w Tuchowie. Odbył tirocinium pastoralne w Krakowie. Przed wyjazdem na misje pracował jako duszpasterz i katecheta.

Do Argentyny przyjechał 24 stycznia 1967 r. Początkowo pracował jako wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Resistencia. Był kolejno proboszczem w parafii Ducha Świętego w Posadas (Misiones), a następnie parafii Matki Bożej z Lourdes w Quilmes. Tam także pełnił funkcję dyrektora szkoły podstawowej i średniej. Od 1999 r. pracował ponownie jako duszpasterz w parafii w Resistencia.

W poniedziałek, 30 stycznia o godz. 7.00 zostanie odprawiona Eucharystia za śp. o. Ignacego Brewkę w kościele św. Gerarda w Gliwicach (Stare Gliwice), w jego rodzinnej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama