Nowy numer 2/2021 Archiwum

Politechnika dla najmłodszych

Mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda drukowanie w 3D, dowiedzieć się, jak działa kołyska Newtona, czy popatrzeć przez peryskop.

Politechnika Młodego Górnika to pomysł na ferie w mieście sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu. Od 16 do 29 stycznia w Parku 12C mieściła się pracownia naukowa. – Chcieliśmy podejść do ferii trochę inaczej – przede wszystkim pokazać, że komputer służy nie tylko do grania, ale też do tworzenia czegoś nowego, pobudzenia kreatywności dzieciaków – mówi Monika Nawrat z zespołu ds. edukacji sztolni „Królowa Luiza”. – Chcemy zaszczepić zainteresowania techniczne nie tylko wśród chłopców.

Pokazujemy, co to takiego mechatronika, która jest przyszłością, że chemia czy fizyka to nie są straszne zajęcia, a nawet, jak różne doświadczenia pod okiem rodziców można zrobić w swoim domu, wykorzystując środki, których używamy na co dzień – wyjaśnia. Każdy uczestnik mógł z klocków Lego zbudować urządzenie i zaprogramować je, samodzielnie spróbować wydrukować w 3D prosty element, w ciekawej i przystępnej formie poznawać zagadnienia z robotyki, programowania i mechatroniki oraz fizyki i chemii. Przy organizacji ferii sztolnia współpracowała z firmą GMDK, Akademią Talentu i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Bytomia, z klasą o profilu mechatronicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama