Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święta Rodzina u lekarza

Przyjęta poza kolejnością, bez ważnego ubezpieczenia zdrowotnego, jej członkowie nie posiadają kartotek, a mimo to w okresie świątecznym na stałe goszczą w bytomskiej przychodni lekarskiej "Sante".

Mowa o szopce bożonarodzeniowej znajdującej się w rejestracji. - Już od ponad pięciu lat corocznie jest ona wypożyczana ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu - mówi Tadeusz Odlanicki-Poczobutt, współwłaściciel przychodni.

- Stali pacjenci są już przyzwyczajeni, że co roku mogą zobaczyć szopkę. Zwrócili również uwagę, że w tym roku jest inna, niż poprzednio - wyjaśnia Agnieszka Wierdak pracująca w rejestracji. - W tym roku również została dodatkowo oświetlona, żeby była bardziej widoczna - dodaje.

Na przełomie grudnia i stycznia świąteczny wystrój - choinka, lampki i świeczki nikogo nie dziwią. Jednak coraz rzadziej zdarza się, by przeżywając Boże Narodzenie eksponować właśnie Nowonarodzone Dziecię. Ale w przychodni zaskoczeni mogą być jedynie ci, którzy odwiedzają ją w tym okresie po raz pierwszy.

Stajenka znajdująca się w rejestracji jest częścią wystawy "Ślonsko Betlyjka", którą w bytomskim muzeum można oglądać do 2 lutego.

  Magdalena Kielnar

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma