Nowy numer 33/2018 Archiwum

Drukują w 3D i budują LEGOroboty przejdź do galerii

Politechnika Młodego Górnika to pomysł na ferie w mieście Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu.

Zobaczyć na własne oczy, jak wygląda drukowanie w 3D. Dowiedzieć się, jak działa kołyska Newtona czy popatrzeć przez peryskop. To wszystko jest możliwe w pracowni naukowej zorganizowanej w Parku 12C.

– Chcieliśmy podejść do ferii trochę inaczej – mówi Monika Nawrat z zespołu ds. edukacji Sztolni Królowa Luiza. – Przede wszystkim pokazać, że komputer służy nie tylko do grania, ale też do tworzenia czegoś nowego, pobudzenia kreatywności dzieciaków. Chcemy zaszczepić żyłkę zainteresowania technicznego nie tylko wśród chłopców. Pokazujemy, czym jest mechatronika, która jest przyszłością. I że chemia czy fizyka to nie są straszne zajęcia. A nawet jak różne doświadczenia pod okiem rodziców można zrobić w swoim domu, wykorzystując środki, z których korzystamy na co dzień – opowiada.

Na zajęciach można się dowiedzieć, jak działa drukarka 3D   Na zajęciach można się dowiedzieć, jak działa drukarka 3D Mira Fiutak /Foto Gość Każdy uczestnik może też z klocków LEGO zbudować urządzenie, które sam zaprogramuje. Samodzielnie spróbować wydrukować w 3D prosty element. W ciekawej i przystępnej formie poznawać zagadnienia z robotyki, programowania i mechatroniki, oraz fizyki i chemii.

Przy organizacji ferii sztolnia współpracuje z Firmą GMDK (były już ferie z poznawaniem wnętrza ludzkiego ciała, ferie z kosmosem), Akademią Talentu i Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Bytomia z klasą o profilu mechatronicznym.

Warsztaty trwają około półtorej godziny. To propozycja dla wszystkich, dorosłych i dzieci (od 6. roku życia). Zajęcia odbywają się do końca ferii, do 29 stycznia, w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza (ul. Sienkiewicza 43).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Sztolni Królowa Luiza. W związku z feriami wydłużone zostały także godziny zwiedzania Kopalni Guido, teraz od wtorku do niedzieli od 9.00 do 20.00.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma