Nowy numer 33/2018 Archiwum

Gala utalentowanych

Około 300 osób – 60 zespołów i soliści – wzięło udział w X Zabrzańskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”.

Gala, podczas której nagrody laureatom wręczali prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik i ks. proboszcz Zygfryd Sordon, odbyła się 12 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy. Właśnie ta parafia, oraz ZSO nr 12, jest organizatorem festiwalu, w którym mogą brać udział uczniowie szkół od podstawowych do ponadgimnazjalnych. – Chcieliśmy w Zabrzu stworzyć taki festiwal, bo widzieliśmy, że brakuje przeglądu kolęd i pastorałek, a dzieci są chętne do śpiewania.

Nasza idea była taka, żeby mogły publicznie pokazać swój talent. Oczywiście chodziło nam też o to, żeby kolędy były rozpowszechnione i żeby je śpiewano. Na początku wszystko było trudne, bo było nowe i nie za bardzo wiedzieliśmy, za co się zabrać – wspomina Elwira Madla, katechetka i organizatorka przedsięwzięcia. – Ale z biegiem czasu poznawaliśmy życzliwych ludzi, którzy chętnie nam pomagali i podpowiadali różne rzeczy. I dzisiaj mamy dużo znajomych, którzy zawsze stoją po naszej stronie. Pierwotnie festiwal miał być przeznaczony dla szkół zabrzańskich, ale potem rozszerzył się na region. Mamy zespoły z Knurowa, Bytomia, Gliwic, Tarnowskich Gór czy Wieszowy.

Festiwal odbywa się pod patronatem biskupa Gerarda Kusza i prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma