Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nadzieja na kolejny rok

Noworoczne spotkanie nauczycieli i wychowawców odbyło się w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Rozpoczęło się ono od jasełek w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7 w Gliwicach i ich nauczycielek. Przedstawienie zdobyło I miejsce w tegorocznym Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych. Po jasełkach odbył się poczęstunek.

– To kolejne spotkanie w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców i Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców jest okazją, aby złożyć sobie serdeczne życzenia noworoczne i z nową perspektywą i nadzieją spojrzeć na reformującą się szkołę – wyjaśnia ks. Adam Spałek, duszpasterz tego środowiska. – Kiedy wpatrujemy się w te dzieci niepełnosprawne, które przedstawiają nam piękne, autorskie jasełka, w człowieku bez względu na wiek, pełnione funkcje i zadania budzi się to prawdziwe Dziecko. Ten Chrystus, który po 30 latach będzie głosił Dobrą Nowinę każdemu człowiekowi, również w naszym życiu jest w tej łodzi, która gdzieś tam dryfuje, nie zawsze z prądem. Zwłaszcza w chwilach trudnych doświadczeń przypomina nam: „Nie lękajcie się, Ja jestem”. I tego serdecznie wzajemnie sobie życzmy na Nowy Rok.

Jasełka opowiadały o sensie cierpienia ofiarowanego Jezusowi   Jasełka opowiadały o sensie cierpienia ofiarowanego Jezusowi Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma