Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wstań z kanapy! przejdź do galerii

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł też ulicami Pyskowic.

Szli już po raz trzeci. Podobnie jak w pierwszym roku, przeszli ulicami miasta w trzech grupach, żeby razem spotkać się na rynku i pokłonić Jezusowi.

Grupy wyruszyły spod trzech pyskowickich kościołów. Od kościoła św. Mikołaja w czerwonych strojach, od kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niebieskich, a spod kościoła Nawrócenia św. Pawła Apostoła w żółtych.

Orszaki ruszały spod trzech pyskowickich kościołów   Orszaki ruszały spod trzech pyskowickich kościołów Wiktoria Reimann - Chcemy pokazać innym, po co są te święta - mówi ks. Adam Jasiurkowski, który jest odpowiedzialny za organizację razem z grupą misyjną z Pyskowic. - Idziemy głosić Jezusa, który się narodził i chcemy oddać Mu pokłon.

Tego dnia na pyskowickim rynku ustawiona została scena, a na niej stajenka. Tam też wszyscy mogli zobaczyć przedstawienie pyskowickiego Teatru Carpe Diem przygotowane przez Agnieszkę Nalepkę.

Przypomniane zostały w nim wydarzenia sprzed pół roku. Kiedy w czasie Światowych Dni Młodzieży miasto gościło młodzież z Dominikany, która zachwyciła gospodarzy niezwykłą radością i żywiołowym temperamentem. I słowa, które do młodych powiedział papież Franciszek, o tym, żeby wstać z kanapy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma