Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncerty i wspólne kolędowanie

W Bytomiu odbywają się XIII Spotkania z Kolędą u św. Jacka na Rozbarku.

– Stałymi punktami koncertów i wspólnego kolędowania ze zgromadzonymi ludźmi jest obecność uczniów szkoły muzycznej, orkiestry dętej „Bytom” i okazuje się, że po raz kolejny także kolędników z Ukrainy z Żytomierza. Będą oni obecni na nabożeństwie i adoracji Jezusa w żłóbku, po których będzie wspólne kolędowanie – mówi ks. Tadeusz Paluch, proboszcz parafii. – Po raz kolejny udało się nam wszystkie niedziele i dni świąteczne stycznia wypełnić propozycją kolęd i zachętą, by ta praktyka wspólnego kolędowania nie zanikała, ale się rozwijała. Ludzie już nauczyli się, że te koncerty są i o nie pytają. Mam nadzieję, że po raz kolejny z ciekawą frekwencją i w tej formie będziemy mogli wielbić Nowonarodzonego.

Program spotkań z kolędą:

  • 6 stycznia o 17.00 – Muzyczna Gromada Rozbarska
  • 8 stycznia o 17.00 – Państwowa Szkoła Muzyczna w Bytomiu
  • 15 stycznia o 17.00 – Magdalena Łukaszek – sopran, Katarzyna Kasprzyk – instrument
  • 17 stycznia o 17.00 – Kolędnicy z Żytomierza na Ukrainie
  • 22 stycznia o 17.00 – Orkiestra Górnicza „Bytom”
  • 29 stycznia o 17.00 – Chór „Harfa” z Radzionkowa.

Koncerty odbywają się w górnym kościele, wstęp wolny.

Kościół św. Jacka i Centrum im. Ks. G. G. Gorczyckiego w Bytomiu   Kościół św. Jacka i Centrum im. Ks. G. G. Gorczyckiego w Bytomiu Mira Fiutak /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma