Nowy numer 25/2021 Archiwum

By prowadziła nas Jego miłość

Życzenia biskupów gliwickich z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Narodzenia Pańskiego stwarza w życiu każdego z nas kolejną okazję, by doświadczyć spotkania z Chrystusem, odpowiadając na Jego zaproszenie z entuzjazmem pasterzy, którzy mówili: "Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło, i o czym nam Pan oznajmił" (Łk 2,15).

Owo spotkanie z nowonarodzonym Mesjaszem poszerza perspektywy naszego życia, wnosząc nadzieję, która nigdy nie zawodzi, oraz pozwalając, by ujęła i prowadziła nas Jego miłość. Przychodzący na świat Bóg-Człowiek nie daje gotowej odpowiedzi na wszystkie cierpienia i dramaty życia ludzkiego, lecz ofiaruje nam swą towarzyszącą Obecność, a to już wystarcza, byśmy pewnie stawiali kroki wśród Światła, "które oświeca każdego człowieka" (por. J 1,9).

Zbliżające się 25-lecie naszej diecezji i I Synod Diecezji Gliwickiej będą okazją, byśmy w Jego świetle na nowo odkrywali drogi nadziei, którymi Bóg chce prowadzić także nasz lokalny Kościół.

Niech zatem tegoroczne święta Bożego Narodzenia staną się momentem spojrzenia na nasze życie w perspektywie spotkania z Bogiem i bliskimi, czasem budowania i odnowy naszych relacji, zacieśniania rodzinnych więzi oraz szczerej radości z wypełnienia się Bożych obietnic.

Życzymy, aby w tym wszystkim umacniał przykład Świętej Rodziny z Nazaretu i błogosławieństwo Dzieciątka Jezus.

Bp Jan Kopiec

Bp Jan Wieczorek

Bp Gerard Kusz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama