Nowy numer 21/2018 Archiwum

Świąteczna pomoc z Bytomia

Ok. 1,5 tony żywności zebrano dla polskich seniorów i rodzin zamieszkałych na Kresach Wschodnich.

Dary dla Polaków na Ukrainie przygotowano w Bytomiu w ramach trwającej miesiąc akcji "Podziel się opłatkiem z seniorem na Kresach".

Przekazanie części z ok. 170 paczek zaplanowano w dwóch etapach – przed i zaraz po świętach. Dary przeznaczone są dla osób z polskiej społeczności zamieszkałej w obwodzie lwowskim na Ukrainie m.in. z Drohobycza, Stryja, Sambora, Lwowa i wsi Łanowice. Na miejscu w przekazanie paczek włączają się organizacje polonijne i parafie rzymskokatolickie.

Zbiórkę zorganizowali Urząd Miejski w Bytomiu, Bytomska Rada Seniorów, Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma