Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pobiegną dla Wiktorii

Pokonają trasę z Gliwic do Katowic na operację nastolatki zmagającej się z rzadką chorobą.

Biegacze pokonają prawie 26-kilometrową trasę, żeby pomóc chorej Wiktorii Gruszce z Zabrza. Pobiegną 17 grudnia z Gliwic do Katowic, podczas biegu będą zbierane pieniądze na jej operację.

Inicjatorami akcji jest grupa przyjaciół Sabiny Kacan, mamy Wiktorii, która zmaga się z nietypową chorobą o nazwie moya moya. Polega ona na niedrożności dużych tętnic wewnątrzczaszkowych, doprowadzając do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Efektem tego mogą być napady niedokrwienne, a także udar mózgu lub krwotok mózgowy.

Szacunkowy koszt operacji może wynieść nawet 160 tys. zł. - To operacja, która daje nam nadzieję. Dziękuję wszystkim za wsparcie - mówi Sabina Kacan. - Ludziom dobrego serca za okazaną pomoc i przekazane środki. Dziękuję też biegaczom, którzy przygotowali bieg oraz wszystkim, którzy pobiegną z nami dla mojej córki.

Organizatorami biegu są Leśne Run, biegacze z Night Runners z Gliwic i Zabrza oraz Night Runnes Śląsk. Sabina Kacan jest aktywną uczestniczką zajęć organizowanych przez tę grupę.

- Zapraszamy wszystkich miłośników biegania. Można się do nas dołączyć na każdym odcinku. Biegniemy tzw. starą trasą do Katowic z Gliwic przez Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice i Chorzów. Naszym celem jest Park Śląski - mówi Michał Kieres z Leśne Run, koordynator i pomysłodawca akcji. - Trasa liczyć będzie ok. 25-26 km i prowadzić będzie chodnikami śląskich miast, przez parki i deptaki.

17 grudnia w Zabrzu organizowany jest finał inicjatywy Leśne Run. Na Kąpielisku Leśnym od 9-12 podczas biegów zbierane będą pieniądze dla Wiktorii.

Bieg dla Wiktorii wystartuje o 16.00 z placu Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Po pokonaniu ok. 7 km biegacze spotykają się z grupą Night Runners Zabrze na promenadzie Areny Zabrze przy ul. Roosevelta, gdzie atrakcje przygotowuje Górnik Zabrze, który też włącza się w to przedsięwzięcie.

O 16.20 wystartuje grupa Night Runners Zabrze spod Planet. O 17.00 planowany jest wspólny start biegu spod stadionu Górnika w kierunku Katowic. O 19.00 start Night Runners Śląsk w parku Chorzowskim (w okolicach Elki). Od 19.15 do 19.30 planowane jest spotkanie z ekipą Night Runners Śląsk pod Stadionem Śląskim. O 20.30 - zakończenie biegu i podsumowanie akcji.

Szczegółowych informacji o biegu udziela Michał Kieres - tel. 609 936 669, e-mail: biuro@quiero.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama