Diecezja gliwicka ma 26 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.
Biskup Jan Kopiec ustanowił 26 nowych szafarzy na Mszy Świętej w katedrze w Gliwicach. Mężczyźni pochodzą z 18 parafii naszej diecezji, gdzie będą posługiwali.
- Z dziejów zbawienia wiemy, że drogi współpracy człowieka z Bogiem wyglądały różnie. Bóg wierny swojemu przymierzu i człowiek ciągle próbujący pokazać swoją własną moc i własne oblicze, nawet godząc się, by być Stwórcy nieposłusznym. Dlatego tym bardziej w pamięci już młodego Kościoła mocno odbiła się niezwykła tajemnica, która dokonała się dzięki Maryi - rozpoczął homilię biskup, odnosząc się do przypadającej tego dnia uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
Biskup Kopiec wyraził radość z faktu, że "dzięki posłudze szafarzy Kościół gliwicki pięknie się rozwija i pokazuje bardzo bogate możliwości przybliżania Jezusa Chrystusa ludziom każdego czasu". Wskazywał też na rolę ostatniego soboru i odnowionej liturgii w kształtowaniu nowych form współpracy w Kościele.
Eucharystię koncelebrowali proboszczowie parafii, z których pochodzą nowi szafarze
Szymon Zmarlicki /Foto Gość
- "Niech Mi się stanie według twego słowa" to zgoda na coś bardzo wielkiego. Każdy z nas na różny sposób daje w swoim życiu podobną odpowiedź: "Oto idę, Panie!" - mówił biskup, dziękując za podjęcie tej odpowiedzialnej decyzji zarówno nowym szafarzom, jak i ich proboszczom. - Żaden Boży dar nie jest dany tylko dla prywatnej satysfakcji ani do kompletowania różnych ciekawych zadań, ale dla ubogacenia wspólnoty Kościoła - zaznaczył.
- To zadanie na miarę możliwości i na miarę miłości, którą się żyje i którą się rozwija. (...) Przyjmijcie naszą gorącą prośbę, abyście sił nie szczędzili, by Chrystus docierał do każdego człowieka. Zwłaszcza tego, któremu jest trudno w chorobie, cierpieniu i samotności. Idźcie do nich z nadzieją i dobrym słowem, ale zwłaszcza w pokazywaniu mocy Jezusa Chrystusa - apelował biskup.
Po homilii każdy z mężczyzn został wezwany po imieniu przed ołtarz, gdzie następnie wszyscy razem złożyli przysięgę. Dwóch nowo ustanowionych szafarzy już podczas tej Mszy udzielało Komunii wiernym.
Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się