Nowy numer 49/2019 Archiwum

Płomienie miłosierdzia na wigilijnym stole

W parafiach można już nabyć świece Caritas, a w ten sposób wspomóc dożywianie, naukę i wypoczynek dzieci.

Diecezja gliwicka podobnie jak w poprzednich latach uczestniczy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. Tegoroczna  23. edycja organizowana jest pod hasłem „Płomień miłosierdzia”.

Każda świeca rozprowadzana w ramach akcji jest cegiełką, z której środki przeznaczone są na pomoc dzieciom - całoroczne dożywianie w szkołach, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Idea Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom narodziła się w Rusinowicach, w 1994 roku podczas zebrania dyrektorów diecezjalnych Caritas.  Ks. dr Marian Subocz, obecnie dyrektor Caritas Polska, zaproponował wtedy, aby nawiązując do polskiej tradycji, zorganizować akcję i rozprowadzać świece, które będą zapalane na stole w wigilijny wieczór.

W tym roku w diecezji gliwickiej poprzez parafie rozprowadzonych zostanie 12 tysięcy dużych i 37 tysięcy małych świec. Mała za 5 zł, a duża za 12 zł.

Akcję Caritas można wesprzeć także wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama