Nowy numer 20/2022 Archiwum

Pobiegną dla Burych Misiów

Już w sobotę bieg mikołajkowy w Bytomiu.

Od kilku lat w grudniu mieszkańcy Bytomia spotykają się, żeby razem pobiegać, a przy okazji wspomóc potrzebujących.

3 grudnia pobiegną dla Fundacji Wspólnoty Burego Misia – organizacji, która skupia wśród swoich członków osoby niepełnosprawne, nazywane Burymi Misiami, i ich pełnosprawnych przyjaciół – Burych Niedźwiedzi. Start na bytomskim rynku, do przebiegnięcia kilka kilometrów.

Fundacja Wspólnoty Burego Misia ma swoje oddziały w Bytomiu, Krakowie i w Poznaniu, a jej siedziba i serce, czyli Osada Burego Misia, mieści się na Kaszubach, niedaleko Kościerzyny. To tam bytomscy wspólnotowi przyjaciele spędzają wakacje od 30 lat. To właśnie tam znajdują dom ci, którzy opuszczeni przez bliskich, często byliby skazani na życie wśród ludzi obcych i obojętnych. Tymczasem w Osadzie znajdują drugi dom, w którym mieszkają z przyjaciółmi i gdzie realizują swoje pasje i marzenia. Bywa, że to są marzenia po prostu o normalnej rodzinie.

– Osada Burego Misia to miejsce, w którym dzisiaj mieszka 27 Burych Misiów – mówi Dorota Sałabun, lider bytomskiego oddziału Fundacji. – Ośmioro z naszych przyjaciół, którzy mieszkają na Kaszubach, pochodzi z Bytomia. Kilkoro w niedługim czasie tam zamieszka. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie Osady.

Mikołajkowa impreza biegowa rozpocznie się o 10.00 biegiem dla dzieci, poprzedzonym rozgrzewką, którą poprowadzi ekipa z przedszkola TIKA. O 11.00 wystartuje bieg główny i nordic walking. Dla dorosłych biegaczy także przewidziana jest rozgrzewka. Ta zostanie poprowadzona przez członków Wspólnoty Burego Misia.

Organizatorzy planują też dodatkowe atrakcje, które będą towarzyszyły sportowym zmaganiom. Zapraszają biegaczy do kibicowania i chętnych do udziału w imprezach towarzyszących.

To już czwarty bieg mikołajkowy. Jego organizatorami są: stowarzyszenie MYbytomianie, 1. Harcerska Drużyna Wodna i Fundacja Wspólnoty Burego Misia. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku pod hasłem IV Bieg Mikołajowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama