Nowy numer 09/2020 Archiwum

Trzy przebudowane drogi

W gminie Pilchowice zakończone zostały ważne inwestycje drogowe.

Pierwsza z nich - i najważniejsza - to przebudowane w Wilczy bardzo ruchliwe i niebezpieczne skrzyżowanie drogi krajowej nr 78 z drogami powiatowymi 2929S i 2930S. Powstała tu sygnalizacja świetlna, o co od dawna zabiegali mieszkańcy wspierani przez powiat i gminę.

- Obecnie zarówno kierowcy, jak i piesi odetchnęli, bowiem sygnalizacja świetlna znacznie zwiększyła bezpieczeństwo ruchu - mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek.

Wybudowano też dodatkowe pasy ruchu na DK 78 do skrętu w lewo, dwie zatoki autobusowe oraz chodniki i przejścia dla pieszych według nowego układu komunikacyjnego

Druga z inwestycji to przebudowa drogi powiatowej nr 2929S ul. Dolna Wieś w Pilchowicach. Była ona realizowana w dwóch etapach - pierwszy odcinek przebudowano w 2015 roku, a drugi w 2016 roku. Przed przebudową droga była w fatalnym stanie, obecnie jeździ się po niej bezpiecznie i komfortowo.

Trzecia z inwestycji to przebudowa ul. Trześniówka, także w Pilchowicach.

W uroczystym otwarciu przebudowanych dróg, które odbyło się 28 listopada, uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Symbolicznego przecięcia wstęgi na skrzyżowaniu w Wilczy dokonali starosta gliwicki Waldemar Dombek, Maciej Gogulla, wójt Gminy Pilchowice i Michał Mendrok, dyrektor katowickiego oddziału GDDKiA. Wcześniej zaś inwestycje poświęcili ks. Jan Mrukowski, proboszcz parafii w Wilczy, i ks. Dariusz Gołek, proboszcz parafii w Pilchowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama