Goście ze Lwowa

Spektakl Polskiego Teatru Ludowego ze Lwowa i uroczystości rocznicowe w Zabrzu.

W 98. rocznicę obrony Lwowa zabrzański oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przypomina o tych wydarzeniach. Rocznicowe uroczystości organizuje od 1989 roku.

W sobotę 26 listopada o 14.30 w kościele św. Anny zostanie odprawiona Msza św. w intencji obrońców Lwowa, a także za żyjących i zmarłych lwowian oraz Kresowian związanych z Zabrzem. Następnie o 15.30 przed krzyżem pamięci i obeliskiem znajdującym się przed kościołem uczestnicy spotkania złożą kwiaty. W miejscu tym znajduje się ziemia z cmentarza Orląt Lwowskich, znajdującego się na cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie, i z polskiego cmentarza w Katyniu.

Natomiast na scenie zabrzańskiego Teatru Nowego będzie można zobaczyć „Szewców" S.I. Witkiewicza w wykonaniu Polskiego Teatru Ludowego ze Lwowa. Spektakl rozpocznie się godz. o 17, bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie teatru (pl. Teatralny 1). Uroczystości odbywają się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik i przy współudziale władz miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..