Nowy numer 20/2022 Archiwum

Nie tylko "eLki"

Alkogogle, symulator jazdy skuterem... Akademia Bezpieczeństwa rusza w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bytomiu.

Nie tylko egzaminy na prawo jazdy, ale również zajęcia z udzielania pierwszej pomocy i podstaw ruchu drogowego będą przeprowadzane w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa. Oficjalnie otwarta we wtorek placówka ma być praktycznym uzupełnieniem lekcji wychowania komunikacyjnego.

To druga - po Dąbrowie Górniczej - tego typu placówką w woj. śląskim. Siedzibę ma w oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bytomiu.

- Co innego zdobywanie wiedzy w formie wykładu, a co innego, jeśli dzieci mają okazję skorzystać z symulatora lub spotkać się z policjantami i strażakami. Dzieci są tym zachwycone - mówiła podczas otwarcia wiceprezydent miasta Aneta Latacz.

Podkreśliła, że chociaż zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży, to za przygotowanie nieletnich do zachowywania bezpieczeństwa są odpowiedzialni dorośli. - Organizowane przez nas zajęcia mają więc wspierać rodziców i nauczycieli w przekazywaniu wiedzy, a także rozwijać wśród najmłodszych zainteresowanie motoryzacją - dodała.

Bezpłatne, cykliczne zajęcia prowadzone będą dwa razy w tygodniu przez dwie godziny przez funkcjonariuszy policji i straży pożarnej. Mogą w nich brać udział zgłoszone klasy bądź grupy uczestników do lat czternastu - nie tylko z Bytomia.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać zasady prawidłowego poruszania się podczas drogi do i ze szkoły, nauczą się podstawowych znaków drogowych i udzielania pierwszej pomocy. Całość odbywać się będzie w salach wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, plansze oraz fantomy.

Akademia Bezpieczeństwa wyposażona została także w symulatory jazdy skuterem, przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i alkogogle (przygotowane z myślą o starszych uczestnikach). Praktyczne zajęcia poprowadzą też bytomscy strażacy, dzięki którym najmłodsi dowiedzą się, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i jak fachowo wezwać pomoc.

Terminy zajęć chętni mogą uzgadniać, dzwoniąc pod numer: (+48) 661 811 440.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama