Nowy numer 26/2022 Archiwum

Za prześladowanych chrześcijan

Modlitwa w Gliwicach i spotkania z przedstawicielami Open Doors.

W wielu miejscach na świecie potrzebują naszego wsparcia finansowego oraz obrony swoich praw przez nagłośnienie przypadków ich łamania. Potrzebują też naszej modlitwy.

W 2. niedzielę listopada będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, w tym roku poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Natomiast międzynarodowa i międzywyznaniowa organizacja „Open Doors” w Międzynarodowym Dniu Modlitwy zwraca naszą uwagę na inne kraje – Indie i Sudan.

O prześladowanych chrześcijanach będą mówić w Gliwicach przedstawiciele „Open Doors”. Spotkania z prelekcją i filmem odbędą się 13 listopada o 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry) i w domu katechetycznym przy kościele św. Bartłomieja.

Natomiast 19 listopada od 17.00 do 19.00 ekumeniczna modlitwa za prześladowanych chrześcijan odbędzie się w Domu Modlitwy w Gliwicach (ul. Wieczorka 25). Organizatorami spotkania są: Fundacja „Na Murach Miasta”, Inicjatywa „Missio”, parafie ewangelicko-augsburska i ewangelicko-metodystyczna, Kościół Zielonoświątkowy, ekumeniczna wspólnota „Alleluja” oraz katolickie wspólnoty „Szekinah” i „Samarytanie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama