Nowy numer 26/2022 Archiwum

Bohater katechezy

Można już zgłaszać kandydatów do plebiscytu na najlepszego nauczyciela religii.

Gliwicki oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” organizuje Plebiscyt „Bohater Katechezy”, do którego można zgłaszać nauczycieli religii pracujących w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie diecezji gliwickiej.

– Celem plebiscytu jest docenienie pracy katechetów, nieraz bardzo ciężkiej i absorbującej. Chcemy, żeby młodzież wskazała te osoby, które się najbardziej angażują w ramach lekcji, ale też w tym czasie pozalekcyjnym. A katecheci mogli zobaczyć sens tej swojej pracy, którą ktoś docenia – wyjaśnia koordynatorka plebiscytu Anna Meslin.

Mogą być zgłaszani wszyscy katecheci – świecy, księża, siostry i bracia zakonni. W pierwszym etapie konkursu, trwającym od 2 listopada do 3 lutego 2017 r., uczniowie i dyrektorzy szkół proponują kandydatów.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły i uzasadnienie, dlaczego zasługuje on na tytuł „Bohatera Katechezy” (zaangażowanie w wychowanie młodzieży w wierze, podejście do ucznia, autorytet, zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpraca z parafią, osiągnięcia katechetyczno-dydaktyczno-pedagogiczne – konkursy, akademie, praca w szkole).

Zgłoszenia należy przesyłać do 3 lutego 2017 r. na adres: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mail: katowice@civitaschristiana.pl.

Kapituła plebiscytu, której przewodniczy ks. Adam Spałek, diecezjalny wizytator katechizacji oraz duszpasterz nauczycieli i wychowawców, wyłoni tych, którzy przejdą do kolejnego etapu. Następnie do 30 kwietnia będzie można głosować na nich na Facebooku.

Patronat honorowy nad konkursem objął bp Jan Kopiec i Sekcja Szkolno-Katechetyczna gliwickiej kurii. Plebiscytowi patronuje też Gość Gliwicki.

Laureat plebiscytu otrzyma tytuł „Bohatera Katechezy 2017”, statuetkę i tablet multimedialny. Regulamin dostępny jest na okwb.pl, w siedzibie stowarzyszenia Civitas Christiana oraz na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama