Nowy numer 22/2023 Archiwum

Poświęcenie nowego ronda

Decyzją Rady Miejskiej nowo powstałe rondo na skrzyżowaniu ulic Lisowickiej i św. Anny w Lublińcu otrzymało nazwę "Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej".

Rondo i odrestaurowany przy nim krzyż poświęcił proboszcz parafii oblackiej o. Waldemar Janecki OMI jako zwieńczenie obchodów 200-lecia zgromadzenia oraz 75-lecia ich parafii w Lublińcu. Krzyż pochodzi z 1928 roku. Okoliczności postawienia go w tym miejscu nie są do końca znane. Według różnych informacji postawiono go albo na granicy miasta, albo w miejscu zabójstwa. Mógł też być znakiem ostrzegającym rolników przed niebezpiecznym skrzyżowaniem.

– „Krzyż stoi chociaż zmienia się świat” – tymi słowami zakonu kartuzów chciejmy przyjąć krzyż. Niech ten znak Bożej miłości stoi przede wszystkim pośrodku naszego życia – mówił Artur Koralewicz, przedstawiciel parafii, który zaprezentował jego historię.

W poświęceniu brali udział również rowerzyści z grupy NINIWA TEAM z Kokotka. Po uroczystości odbył się przejazd rowerami na plac przed kościołem, gdzie wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Poświęcenie nowego ronda   Rondo Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Lublińcu Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast