Nowy numer 24/2018 Archiwum

Hotel dla NINIWY

Zamiast budowy nowego obiektu w Kokotku, oblaci kupili już istniejący budynek. To nie koniec zbiórki na nowy ośrodek.

Od 160 dni oblaci z Centrum Formacji NINIWA w Kokotku prowadzą akcję NINIWA Bud, poprzez którą zbierali fundusze na budowę nowego ośrodka dla uczestników odbywających się tam licznych spotkań. Istniejące budynki nie mieściły już wszystkich chętnych.

W ostatnich dniach nastąpił jednak niespodziewany zwrot. Nie powstanie nowy budynek, ale do celów formacyjnych zostanie zaadaptowany znajdujący się 2 km od Kokotka dawny Hotel Silesiana. Położony nad jeziorem obiekt w 50 pokojach z łazienkami może pomieścić aż 180 osób. Jest w nim sala gimnastyczna i miejsce na kaplicę.

Rada Prowincjonalna 21 października wydała zgodę i przeznaczyła pieniądze na zakup hotelu. Jednak powstały w latach 70. ub. wieku budynek wymaga kosztownego remontu, zanim zamieszkają w nim pierwsi goście. Dlatego zbiórka w ramach akcji NINIWA Bud nie kończy się, lecz ofiarowane środki zostaną przeznaczone na przystosowanie nowego-starego obiektu.

Więcej szczegółów ujawnia o. Tomasz Maniura OMI w poniższym filmiku:

Nie budujemy w Kokotku!
NiniwaMedia

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma