Nowy numer 24/2018 Archiwum

Św. Kamil od Zabrza

Samorządowcy, duchowni i lekarze na uroczystej sesji Rady Miasta uczcili 20. rocznicę ustanowienia patrona miasta.

Miejscy radni, proboszczowie zabrzańskich parafii i dyrektorzy placówek medycznych, poprzedni włodarze miasta oraz wiele postaci związanych ze środowiskiem kościelnym i medycznym zgromadziło się w Filharmonii Zabrzańskiej, gdzie odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta.

Wszystko to z okazji obchodzonej w tym roku 20. rocznicy ustanowienia św. Kamila de Lellis patronem Zabrza.

- Nie zatrzymujemy św. Kamila tylko dla siebie. Dzielimy się nim, bo on sam chętnie się sobą dzielił - mówił na uroczystości o. Ireneusz Sajewicz, radny prowincjalny zakonu ojców kamilianów.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik dziękowała za zaangażowanie zakonników, zwracając uwagę też na inne zdrowotne inicjatywy podejmowane w mieście, o których niejednokrotnie mówi się daleko poza granicami naszego kraju.

- Jestem przekonana, że kiedy myślimy o Zabrzu, wszyscy widzimy przede wszystkim miasto medycyny i ludzi, którzy z ogromnym sercem służą drugiemu człowiekowi - przyznała Małgorzata Mańka-Szulik.

O. Ireneusz Sajewicz opowiadał o funkcjonowaniu placówek kamilianów w Zabrzu oraz innych miejscach na Śląsku i w Polsce   O. Ireneusz Sajewicz opowiadał o funkcjonowaniu placówek kamilianów w Zabrzu oraz innych miejscach na Śląsku i w Polsce Szymon Zmarlicki /Foto Gość W ramach obrad zaprezentowane zostały działania miasta na rzecz ochrony zdrowia, szczególnie działalność zabrzańskich szpitali i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Później dr n. med. Zygfryd Wawrzynek wygłosił wykład nt. „Zabrze dla zdrowia”, w którym przedstawił m.in. historyczne dokonania zabrzańskich medyków.

Na zakończenie obrad podjęto uchwałę intencyjną w sprawie uhonorowania osób zasłużonych dla medycyny i ochrony zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma