Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gliwice biegają dla Marcina Polaka

Start charytatywnej biegowej sztafety nastąpi już w najbliższą sobotę 22 października. Czy uda się ustanowić rekord Polski?

Bieg ma trwać od 22 do 29 października non stop, także w nocy, czyli w sumie 168 godzin. Jego trasa to pętla o długości 1,9 km na terenie Nowych Gliwic – GWSP przy ul. Bojkowskiej.

Sztafeta jest wspólną inicjatywą gliwickich środowisk biegowych, które zjednoczyły swoje siły, by zorganizować akcję: „Gliwice biegają dla Marcina Polaka”. Odtąd raz w roku chcą  podejmować podobną akcję charytatywną, dedykowaną konkretnej osobie. Co więcej, już w tym roku biegacze zamierzają ustanowić rekord Polski w najdłuższym sztafetowym biegu ciągłym. Wszystko po to, by uzbierać brakujące pieniądze na zakup specjalistycznej protezy dla Marcina Polaka, na którą potrzeba 195 tys. zł.

Marcin ponad rok temu uległ wypadkowi, będąc na zagranicznych praktykach studenckich. Uderzyła w niego ważąca 20 ton (!) maszyna kolejowa. Cudem przeżył, ale stracił nogę łącznie ze stawem biodrowym. To dla niego spory cios, zwłaszcza że grał w młodej Ekstraklasie Piasta Gliwice i LKS-ie Bełk. Ale nie poddał się. Chce wrócić do piłki, a także do przerwanych studiów na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej.

O całej akcji z różnymi dodatkowymi inicjatywami można przeczytać na stronie www: dlamarcina.gliwicebiegaja.pl. Tam też można się zapisać jako uczestnik biegu głównego-sztafety i jako wsparcie-support.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma