Nowy numer 46/2019 Archiwum

Warstwy mroku

Wernisaż wystawy Leszka Mądzika w najbliższą niedzielę w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Będzie to obszerna prezentacja twórczości tego artysty obejmująca działania teatralne, ale także plastyczne i fotograficzne Leszka Mądzika, założyciela i reżysera Sceny Plastycznej KUL w Lublinie.

Na wystawie „Warstwy mroku” będzie można zobaczyć fragmenty dekoracji jego spektakli, a także fotografie wszystkich spektakli i filmy o Scenie Plastycznej KUL. W specjalnej zaciemnionej przestrzeni zostanie pokazana wystawa „Z mroku”, stworzona z fragmentów spektakli „Wilgoć”, „Tchnienie” i „Wędrowne”.

Ponadto ekspozycja będzie okazją do zaprezentowania plakatów i fotografii autorstwa Leszka Mądzika. Znajdzie się na niej 70 jego zdjęć z cyklu „Z drogi”. Pokazane zostaną w postaci ekspozycji plenerowej w parku otaczającym pałac w Nakle.

Uczestnicy wernisażu zobaczą też etiudę teatralną „Maski” w reżyserii Leszka Mądzika.

Wernisaż odbędzie się 23 października o 17.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Wystawę „Warstwy mroku” będzie można oglądać do końca roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama