Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wdzięczność i kontynuacja

W gliwickiej katedrze 9 października bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Papieskiego.

– Po raz 16. odwołujemy się do tego wspaniałego dzieła, które Kościół w Polsce powołał z myślą i pamięcią o wdzięcznym trwaniu za tamten pontyfikat, bardzo długi i szczęśliwy dla nas – mówił w homilii. Zaznaczył, że obecnie wyrasta już pokolenie, które nie zna Jana Pawła II z czasów jego posługi jako następcy św. Piotra, co pociąga za sobą zmiany w myśleniu i priorytetach, które towarzyszą społeczeństwu. Biskup Kopiec zwrócił uwagę, że młode pokolenie należy otaczać troskliwą opieką, bo jest przyszłością i będzie kontynuatorem wszystkiego, co zapoczątkowało obecne pokolenie, a co przejęło po swoich poprzednikach.

Biskup odwołał się także do osiągnięć Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającej nieustannie młodych ludzi, których nie stać na edukację. Podziękował także wiernym za ich ofiarność, dzięki której fundacja może realizować swoje cele. – Pamiętajmy, że nie ma większego skarbu niż człowiek obecny w społeczeństwie. I tą działalnością Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” chcemy to czynić, zapraszając każdego człowieka, by w społeczeństwie był wartością – powiedział na zakończenie bp Kopiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma