Nowy numer 49/2023 Archiwum

Maryja zaprasza do siebie

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach pielgrzymowały wspólnoty Żywego Różańca.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Różańca, do którego rozważania przygotowała Róża Sshlisch z parafii św. Anny w Zabrzu. Modlitwa podkreślała hasło pielgrzymki: „Matko miłosierdzia prowadź nas do Jezusa”. 

Eucharystii przewodniczył bp Jan Wieczorek, który w homilii mówił o roli Maryi w dziele Bożego Miłosierdzia. Maryja jako pierwsza doświadczyła Bożego Miłosierdzia i uczy nas jak je przekazywać człowiekowi.

„Dzisiejsza wojna toczy się w ideologii przeciwko Bogu Stwórcy”, jak mówił Benedykt XVI, dlatego miłosierdzie, które jest dzieleniem się miłością Boga do człowieka, jest orężem przeciwko nienawiści. Tajemnice Różańca Świętego, to konkretne sposoby realizowania Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz biskup podkreślił, że Maryja zaprasza pielgrzymów do siebie, aby czerpać siłę do życia w wierze. Siłę daje Różaniec, który jest naszym orężem.

Mszę Świętą zakończyło świadectwo niepełnosprawnego chłopca, który wyśpiewał Matce Bożej Pokornej swoją modlitwę.

Po przerwie wierni wysłuchali słowa sióstr loretanek z Warszawy. Konferencję wygłosił także Marcin Węc o nowej ekranizacji o Różańcu, a  ks. Waldemar Packner, diecezjalny duszpasterz „Żywego Różańca” ,przybliżył wiernym „Nowennę Pompejańską”.

Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem przed obrazem Matki Bożej Pokornej.

Maryja zaprasza do siebie   Uczestnicy pielgrzymki Żywego Różańca Marek Tomasiak

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy