Nowy numer 24/2018 Archiwum

Maryja zaprasza do siebie

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach pielgrzymowały wspólnoty Żywego Różańca.

Pielgrzymka rozpoczęła się od Różańca, do którego rozważania przygotowała Róża Sshlisch z parafii św. Anny w Zabrzu. Modlitwa podkreślała hasło pielgrzymki: „Matko miłosierdzia prowadź nas do Jezusa”. 

Eucharystii przewodniczył bp Jan Wieczorek, który w homilii mówił o roli Maryi w dziele Bożego Miłosierdzia. Maryja jako pierwsza doświadczyła Bożego Miłosierdzia i uczy nas jak je przekazywać człowiekowi.

„Dzisiejsza wojna toczy się w ideologii przeciwko Bogu Stwórcy”, jak mówił Benedykt XVI, dlatego miłosierdzie, które jest dzieleniem się miłością Boga do człowieka, jest orężem przeciwko nienawiści. Tajemnice Różańca Świętego, to konkretne sposoby realizowania Bożego Miłosierdzia.

Ksiądz biskup podkreślił, że Maryja zaprasza pielgrzymów do siebie, aby czerpać siłę do życia w wierze. Siłę daje Różaniec, który jest naszym orężem.

Mszę Świętą zakończyło świadectwo niepełnosprawnego chłopca, który wyśpiewał Matce Bożej Pokornej swoją modlitwę.

Po przerwie wierni wysłuchali słowa sióstr loretanek z Warszawy. Konferencję wygłosił także Marcin Węc o nowej ekranizacji o Różańcu, a  ks. Waldemar Packner, diecezjalny duszpasterz „Żywego Różańca” ,przybliżył wiernym „Nowennę Pompejańską”.

Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem przed obrazem Matki Bożej Pokornej.

Uczestnicy pielgrzymki Żywego Różańca   Uczestnicy pielgrzymki Żywego Różańca Marek Tomasiak

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma