Nowy numer 22/2023 Archiwum

Witaj doma…

Po raz 16. obchodzić będziemy Dzień Papieski poświęcony Janowi Pawłowi II. W tym roku pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”!

Rozłożone w czasie obchody Dnia Papieskiego w Gliwicach rozpoczną się w katedrze od Mszy św.  9 października o 12.30 pod przewodnictwem biskupa z okazji 38. rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża. Będzie to także modlitwa w intencji wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców naszej diecezji w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej.

Dzień Papieski połączony będzie z popularyzacją twórczości Norberta Blachy, przedwcześnie zmarłego w  2012 roku gliwickiego kompozytora, popularyzatora muzyki gospel, twórcy festiwalu Cantate Deo i pedagoga. Już 8 października w CH Forum otwarta zostanie wystawa jemu poświęcona, a o 18.00 odwiedzający będą mogli wziąć udział w happeningu i posłuchać kameralnego koncertu.

13 października o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Witaj doma…” o wizycie papieża w Gliwicach.  A w niedzielę 16 października w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko odbędzie się koncert „Wesoły Wędrownik” (w "Mrowisku" można odebrać bezpłatne wejściówki). Wydarzenie to poprzedzą warsztaty gospel w całości poświęcone twórczości Norberta Blachy, które odbędą się 15 i 16 października w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Barlickiego 3). Prowadzić je będzie Gabriela Blacha, córka artysty. Mogą w nich wziąć udział wszyscy chętni. Uczestnicy warsztatów wystąpią w niedzielę razem z ponaddwudziestoosobowym wokalno-instrumentalnym zespołem „Wesoły wędrownik”, który kultywuje twórczość Norberta Blachy.  Zapisy na warsztaty (bez ograniczeń wiekowych): imprezy@mdk.gliwice.pl lub tel. 32 232 69 54. Więcej: www.wesolywedrownik.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast