Nowy numer 4/2021 Archiwum

Jerozolima - Ateny - Rzym

Colloquium Rudense – 8 października w Rudach rozpoczyna się kolejny cykl wykładów pod patronatem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego i Fundacji Silesia Pro Europa.

Ich wspólny temat to „Jerozolima – Ateny – Rzym” – miasta, które choć uosabiają trzy różne historie i tradycje, ostatecznie złożyły się na kształt Europy.

– Chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na otaczającą nas rzeczywistość. Szukających odpowiedzi na pytania, które zadajemy sobie, obserwując coraz szybciej zmieniający się świat. Mamy nadzieję, że nasza wspólna intelektualna podróż przyniesie nam wszystkim zdolność lepszego zrozumienia świata i nas samych. Pogłębi także nasze zdolności świadomego i twórczego wpływania na kształt naszego dzisiaj i naszego jutra – zachęcają organizatorzy.

Zajęcia odbywać się będą w Ośrodku Formacyjno-Edukacyjnym Diecezji Gliwickiej w Rudach i będą prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetów Opolskiego i Śląskiego. Wykłady podzielone zostały na trzy grupy tematyczne: Wokół św. Jana Ewangelisty (ks. dr Wacław Borek), Europejska tożsamość. Początek i rozwój (dr hab. Jacek Surzyn), Filozofia Europejska. Średniowiecze – Nowożytność. Od św. Augustyna do Kanta (prof. dr hab. Bogdan Dembiński).

Tegoroczny cykl Colloquium Rudense rozpocznie się od Mszy 8 października o 9.00 w kaplicy Matki Bożej w Rudach, celebrowanej przez bp. Gerarda Kusza.

Terminy zajęć: 8 października, 12 listopada, 14 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, od 10.00 do 15.30. Więcej informacji: www.fspe.pl, www.rudy-opactwo.pl. Zapisy: od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00, tel. 601 155 812 lub e mail: tiwasiow@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama