Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ku czci św. Rafała

W Rusinowicach odbył się doroczny odpust połączony z festynem.

W niedzielę przypadło wspomnienie św. Rafała Archanioła, patrona rusinowickiego ośrodka. Wspólne świętowanie rozpoczęła odpustowa Msza Święta, której przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek. W homilii mówił, że wiedza na temat aniołów jest podstawą wiary. Wspomniał także, jak ważna jest modlitwa do patronów i jak wielką rolę w życiu człowieka mogą odgrywać archaniołowie.

Wierni modlili się w intencji wszystkich podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, ich rodziców i opiekunów. O oprawę liturgiczną zadbał zespół „W imię Pana”.

Obchodom towarzyszył festyn otwarty przez biskupa. Można było nabyć pamiątki, spróbować tradycyjnego, śląskiego kołocza i wypić kawę. Występy artystyczne zaprezentowała formacja Copacabana z Ciasnej, Dzieciaki z Krupskiego Młyna i zespół Fermata. Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych. Swój koncert zagrał także Grzegorz Poloczek. Wieczorem odbył się pokaz pirotechniczny i wystąpili Tancerze Ognia.

Wierni zgromadzeni na Eucharystii   Wierni zgromadzeni na Eucharystii Karolina Gatys
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy