Nowy numer 46/2018 Archiwum

Skarby świątyni

Kościół św. Jana Chrzciciela w Zabrzu - Biskupicach 24 września można zwiedzić z przewodnikiem.

Specjalne zwiedzanie organizuje Muzeum Miejskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”. W kościele przy ul. Bytomskiej będzie można poznać jego historię i obejrzeć najcenniejsze zabytki. W programie jest prezentacja odnowionego XVI-wiecznego obrazu Matki Bożej Biskupickiej, organów firmy Gebrüder Rieger (w tym koncert), zwiedzanie podziemi kościoła z kryptą Ballestremów, fundatorów świątyni oraz pobliskiego cmentarza, a także wystawa sprzętów, szat liturgicznych, ksiąg i dokumentów parafialnych. Dostępne będę również publikacje, związane z historią Biskupic, najstarszej dzielnicy Zabrza. Zwiedzanie możliwe jest od 12.00 do 17.00.

Zwiedzanie kościoła biskupickiego rozpoczyna nowy cykl spotkań z historią i architekturą  zabrzańskich świątyń pt.: Zwiedzajmy kościoły z Muzeum Miejskim w Zabrzu”. Kolejną świątynią będzie kościół św. Andrzeja, który można będzie zwiedzać 22 października.

Odnowiony obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w zrekonstruowanym ołtarzu głównym kościoła św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach   Odnowiony obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w zrekonstruowanym ołtarzu głównym kościoła św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy