Nowy numer 38/2021 Archiwum

Skarby świątyni

Kościół św. Jana Chrzciciela w Zabrzu - Biskupicach 24 września można zwiedzić z przewodnikiem.

Specjalne zwiedzanie organizuje Muzeum Miejskie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”. W kościele przy ul. Bytomskiej będzie można poznać jego historię i obejrzeć najcenniejsze zabytki. W programie jest prezentacja odnowionego XVI-wiecznego obrazu Matki Bożej Biskupickiej, organów firmy Gebrüder Rieger (w tym koncert), zwiedzanie podziemi kościoła z kryptą Ballestremów, fundatorów świątyni oraz pobliskiego cmentarza, a także wystawa sprzętów, szat liturgicznych, ksiąg i dokumentów parafialnych. Dostępne będę również publikacje, związane z historią Biskupic, najstarszej dzielnicy Zabrza. Zwiedzanie możliwe jest od 12.00 do 17.00.

Zwiedzanie kościoła biskupickiego rozpoczyna nowy cykl spotkań z historią i architekturą  zabrzańskich świątyń pt.: Zwiedzajmy kościoły z Muzeum Miejskim w Zabrzu”. Kolejną świątynią będzie kościół św. Andrzeja, który można będzie zwiedzać 22 października.

Skarby świątyni   Odnowiony obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem w zrekonstruowanym ołtarzu głównym kościoła św. Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama