Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak doprowadzić ich do spotkania z Bogiem?

W Gliwicach odbędą się warsztaty programu "Młodzi na Progu".

Warsztaty odbędą się w najbliższa sobotę, 24 września w Centrum im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry). Będą trwały od 8.30 do 17.30. Do wyboru będzie kilka tematycznych warsztatów prowadzonych równolegle.

Warsztat uwielbienia skierowany jest do animatorów muzycznych i osób zainteresowanych prowadzeniem modlitwy. „Inicjatywy twórcze” to propozycja dla animatorów, którzy chcą uatrakcyjnić spotkania dla bierzmowanych w swojej parafii. Warsztat nauczania przeznaczony jest dla osób, które chcą głosić naukę Jezusa, ale nie wiedzą, jak robić to dobrze.

„Mała grupa w praktyce” to warsztat przeznaczony dla osób, które jeszcze nigdy nie prowadziły osób w grupie do spotkania z Jezusem. „Mała grupa w praktyce II” jest warsztatem dla tych, którzy mają już doświadczenie w prowadzeniu grupy przygotowującej się do bierzmowania w parafii. Natomiast „Ewangelizacja w praktyce” to warsztat przeznaczony dla animatorów, którzy chcą tworzyć nowe i rozwijać już istniejące inicjatywy.

Program „Młodzi na Progu” jest przeznaczony dla uczniów III klasy gimnazjum. Wykorzystywany jest w przygotowaniu do bierzmowania, ale jego celem jest praca z młodzieżą w parafiach. To nie tylko cotygodniowe spotkania w parafii, ale też weekendowy rekolekcyjny wyjazd pn. „Rekolekcje Spotkania”. Nie chodzi w nim tylko o przekazanie wiedzy czy zdobycie umiejętności, ale doprowadzenie osoby do spotkania z Bogiem, z Jego miłością, która przemienia życie. Dlatego zaangażowani w ten program podkreślają, że celem jest stworzenie środowiska wiary dla młodych ludzi, gdzie będą mogli otworzyć się na relacje z rówieśnikami, zbliżyć do Boga i wejść w konkretną wspólnotę parafialną. Prowadzącymi grupy są w dużej części osoby, które wcześniej same przeszły przez ten program. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama