GN 45/2018 Archiwum

Ten kościół powstał, istniał i jest

Piękna rocznica zabytkowej drewnianej świątyni w Miasteczku Śląskim.

Swój jubileusz obchodzi drewniany kościółek w Miasteczku Śląskim. Mszy świętej, która odbyła się w 350-letniej świątyni, przewodniczył bp Jan Kopiec.

- Gdyby dzisiaj dać głos tym deskom i otworzyć niezwykły skarbiec wysłuchanych modlitw, które tutaj były kierowane, to te ściany mogłyby nam dzisiaj powiedzieć bardzo wiele ważnych treści o nas. O kolejnych pokoleniach, które tu, w Miasteczku, żyły i rozwijały się, chwaliły Pana Boga albo od niego odchodziły, albo budowały społeczeństwo według Bożych prawd - mówił w homilii.

Biskup nawiązał do świątyni króla Salomona i złożył zgromadzonym na Eucharystii wiernym życzenia stałego powrotu do Chrystusa i spokoju sumienia. - To piękna rocznica, gromadzicie się razem z waszymi duszpasterzami i z biskupem, abyście poczuli się niezwykle docenieni, że ten kościół powstał, że ten kościół istniał. Mimo zmieniających się warunków, ten kościół jest - podkreślał bp Kopiec

Setną rocznicę urodzin obchodziła także jedna z parafianek. Na uroczystości, prócz zgromadzonych wiernych, były obecne władze miasta. O oprawę muzyczną zadbała orkiestra. Mszę świętą zakończyło uroczyste „Te Deum” i błogosławieństwo biskupa.

Drewniany kościółek w Miasteczku Śląskim   Drewniany kościółek w Miasteczku Śląskim Karolina Gatys

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy