Nowy numer 3/2021 Archiwum

W tym słowie bije serce Boga

- Zawsze cię odnajdzie tam, gdzie jesteś. Przemieni, abyś mógł spojrzeć na siebie i drugiego człowieka oczami Boga - powiedział ks. Joachim Stencel SDS z CFD w Krakowie.

W sobotę wieczorem i przez całą niedzielę w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy ks. Krzysztof Wons SDS i ks. Joachim Stencel SDS z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie będą mówili o tym, jak żyć i modlić się słowem Bożym.

- To jest Słowo, które niesie dobrą nowinę, jest brzemienne miłością Boga - powiedział ks. Joachim Stencel o czytanych w liturgii niedzielnej przypowieściach. O zagubionej owcy i drachmie, a właściwie o tych, którzy ich szukają. I następującej po nich przypowieści o miłosiernym ojcu.

Przypomniał, że cała Biblia, od pierwszego do ostatniego wersetu, jest słowem Boga, który tęskni za człowiekiem.

- Bóg zostawił nam Słowo żywe, którym jest Jezus Chrystus. On pragnie z nami więzi. Ta więź będzie mnie przywracała sobie samemu i drugiemu człowiekowi. Tak się dzieje, kiedy odnajduję swoje życie i sens w słowie Boga - zauważył.

- Bóg walczy o nas - powiedział ks. Joachim Stencel. Przywołał obraz Dobrego Pasterza. - On chce na nowo wziąć nas na swoje ramiona, a więc blisko serca. Bo tylko tam człowiek czuje się bezpieczny, kochany i potrzebny. Tam - przy Bogu, przy Jego sercu - nabiera tego wszystkiego, co jest mu najbardziej potrzebne do życia.

W tym słowie bije serce Boga   Eucharystia kościele św. Jacka (od lewej) ks. Joachim Stencel, ks. Marcin Wronka i ks. Krzysztof Wons Klaudia Cwołek /Foto Gość Ks. Joachim Stencel zachęcał do zażyłości ze słowem Bożym, w którym jest zapisane całe nasze życie.

- Bo to jest Słowo życia, zawsze cię odnajdzie tam, gdzie jesteś. Zawsze będzie za tobą tęskniło, aby cię przemienić. Byś mógł na nowo spojrzeć na siebie i drugiego człowieka oczami Boga. To jest Słowo, przy którym doświadczysz nowego życia - powiedział. - Jak miłosierny ojciec z przypowieści, tak Bóg mówi do każdego z nas: „moje dziecko, wszystko moje do ciebie należy”. On naprawdę ma dla ciebie wszystko, co najlepsze.

W niedzielę,11 września o 16.30 odbędzie się spotkanie z ks. Krzysztofem Wonsem i ks. Joachimem Stenclem (parafia św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy, ul. Przedwiośnie 1). Będą też głosili homilie podczas wszystkich Mszy (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00). Spotkanie będzie też okazją do zapoznania się z wprowadzanym właśnie przez CFD projektem pt. "Nowa jakość życia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama