Nowy numer 3/2021 Archiwum

Życie to jedyny koncert, którego nie da się powtórzyć

W Zabrzu odbędzie się koncert pamięci dr. n. med. Daniela Sabata. Jednocześnie będzie wsparciem w rehabilitacji dwuletniego Wojtusia.

Jutro, 10 września o 18.00 w restauracji "Impresja" w Zabrzu odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią Barbara Plaza (skrzypce), duet gitarowy Sandra Studnik i Małgorzata Krawczyk, chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowskich Górach pod dyrekcją Karoliny Gołofit i Olga Szmidt (wokal, piano, gitara). Na informującym o tym wydarzeniu plakacie czytamy: „Życie to jedyny koncert, którego nie da się powtórzyć”.

Dr n. med. Daniel Sabat zmarł 13 marca br. Był lekarzem, naukowcem, kolekcjonerem, wykładowcą w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii zabrzańskiego Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jesienią ub.r., kiedy już był w śpiączce, na wystawie „Historia medycyny w kilku odsłonach” w zabrzańskiej Galerii Café Silesia prezentowane były jego zbiory razem z kolekcją innego pasjonata historii medycyny - prof. Janusza Skalskiego.

Już w ubiegłym roku odbył się pierwszy poświęcony mu koncert, który dla swojego wykładowcy zorganizowali studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jutrzejszy będzie nie tylko wspomnieniem dr. Daniela Sabata, ale również wsparciem dla 2-letniego Wojtusia z Zabrza. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na jego rehabilitację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama