Nowy numer 3/2021 Archiwum

Serce w serce z Bogiem

Jak modlić się słowem Bożym? W Gliwicach będzie o tym mówił ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

CFD od dwudziestu lat zaprasza do siebie ludzi, którzy czerpiąc z wielowiekowej tradycji lectio divina, chcą pielęgnować zażyłą więź ze słowem Bożym.

– Tradycja lectio divina mówi, że tym, który czyta nam Słowo, jest sam Bóg. „Boże czytanie” oznacza, że to Bóg przez Słowo objawia mi swoje serce i objawia mi moje serce. Aby tak się stało, moja modlitwa powinna być przeniknięta Jego Słowem, zakorzeniona w Słowie – wyjaśnia ks. Krzysztof Wons. – Żadna inna modlitwa, na którą nas w życiu stać, nie jest tak głęboka jak modlitwa, która rodzi się w nas pod wpływem usłyszanego i przyjętego Słowa. Tylko słowo Boże potrafi zejść na najgłębsze pokłady naszego serca, których my jeszcze nie jesteśmy świadomi, które podświadomie nieraz skrywamy, których nie chcemy przed Bogiem otworzyć. Ale jeśli jesteśmy hojni, wielkoduszni, to Słowo powoli i cierpliwie będzie otwierało wszystkie zakamarki serca i czyniło nas ludźmi szczęśliwymi.

Spotkanie z ks. Krzysztofem Wonsem odbędzie się 11 września o 16.30 w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy (ul. Przedwiośnie 1). Będzie można wtedy także zapoznać się z wprowadzanym przez CFD projektem pt. "Nowa jakość życia", który jest zaproszeniem do tworzenia środowiska ludzi świadomie wybierających czas na modlitwę Ewangelią.

W tym samym dniu w kościele św. Jacka ks. Krzysztof Wons wygłosi homilie podczas wszystkich Mszy (sobota 18.00, niedziela: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00).

Czytaj także wywiad TUTAJ.

Serce w serce z Bogiem  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama