Św. Matka Teresa z Kalkuty na Śląsku

30 lat temu nawiedziła Sanktuarium Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Piekarach.

Skromna zakonnica odwiedziła piekarskie sanktuarium w 1986 roku. Modliła się przed cudownym obrazem Matki Bożej Piekarskiej. Potwierdza to wpis pozostawiony przez nią w księdze pamiątkowej: "Maryjo, Matko Jezusa, daj nam Twoje serce tak piękne – tak pełne miłości i pokory, byśmy mogli kochać Jezusa tak, jak Ty go kochałaś".

– Jej wpis stał się modlitwą dla następnych pokoleń – zauważa  ks. Adam Zgodzaj. – Pragniemy podziękować Bogu za to wydarzenie. Tego dnia gościć będziemy relikwie św. Matki Teresy. Poprzez uczynek miłosierdzia chcemy przygotować się do peregrynacji relikwii, dlatego też trwa zbiórka artykułów żywnościowych, które przekażemy Siostrom Misjonarkom Miłości pracującym wśród ubogich – dodaje. Przez całą niedzielę 4 września po każdej Mszy św. będzie można uczcić jej relikwie.

Uroczyste dziękczynienie za dar kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty w archidiecezji katowickiej odbędzie się w sobotę, 10 września o 15.00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Katowicach przy ul. Granicznej.

Do udziału w dziękczynieniu abp Skworc zaprasza szczególnie mieszkańców Katowic. Kontynuujące dzieło Matki Teresy Misjonarki Miłości od wielu lat pracują w stolicy Górnego Śląska. Mają tutaj dom przy ul. Krasińskiego 27b. Udzielają schronienia bezdomnym i prowadzą kuchnię dla ubogich przy ul. Św. Jacka 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..