Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Kapłani u bram miłosierdzia

Duchowni trzech śląskich diecezji spotkają się w środę 31 sierpnia w podkrakowskich Łagiewnikach.

Tegoroczna pielgrzymka duchowieństwa metropolii górnośląskiej odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie.

Duchowni trzech diecezji: gliwickiej, katowickiej i opolskiej podziękują za Rok Miłosierdzia. Pielgrzymka będzie okazją do wdzięczności za dar kapłaństwa i powołania do posługi miłosierdzia.

W zaproszeniu na pielgrzymkę abp Skworc napisał, że "Miłosierdzie Boże przywołuje miłosierdzie człowieka. Jest ono potrzebne również w relacjach pomiędzy kapłanami, dlatego w czasie pielgrzymki modlitwą wyrazimy troskę o siebie nawzajem; w tej intencji ofiarujmy też trudy pielgrzymowania".

Metropolita katowicki prosi też o modlitwę za wszystkich, "którzy porzucili posługę i poszli własną drogą" oraz w intencji nowych powołań kapłańskich.

Pielgrzymki duchowieństwa metropolii górnośląskiej odbywa się raz w roku. Zwykle na przełomie wakacji i nowego roku szkolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL