Nowy numer 3/2019 Archiwum

Konkretny wymiar miłosierdzia

16. Festyn Parafialny “Pierwszy dzwonek" odbył się wczoraj w parafii Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich.

Dochód z festynu oraz z loterii fantowej był przeznaczony na zakup przyborów szkolnych oraz podręczników dla dzieci z rodzin, które potrzebują pomocy. Jak podkreślił ks. Piotr Ciba, proboszcz parafii, w organizację festynu zaangażowało się bardzo wielu parafian. – Boże Miłosierdzie przyjmuje tutaj konkretny wymiar w postaci wsparcia tych rodzin, które są w szczególnej potrzebie. Organizujemy tę pomoc co roku i wiem, że w naszej parafii nie ma dzieci głodnych, zaniedbanych. To zaangażowanie procentuje poprzez aktywne uczestnictwo w życiu parafii młodzieży oraz różnych wspólnot – dodał.

W programie festynu były m.in. gry, zabawy dla dzieci, występ parafialnej orkiestry dętej oraz koncert rozrywkowy zespołu Gaudeamus z okazji 20-lecia działalności. Gwiazdą wieczoru była Dorota Anna Miśkiewicz, która wystąpiła w zastępstwie Mieczysława Szcześniaka. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna prowadzona przez Karola Gembczyka oraz pokaz sztucznych ogni.

Jedna z wielu zabaw podczas festynu   Jedna z wielu zabaw podczas festynu Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy