Nowy numer 46/2018 Archiwum

Uczą asertywności

Wystartowała kampania przeciwko dawaniu pieniędzy żebrzącym.

W Bytomiu ruszyła akcja pod hasłem "Nie dawaj pieniędzy na ulicy. Pomagaj Roztropnie”. Happening zorganizowany został na ulicy Dworcowej – tam, gdzie problem dotyka nie tylko przechodniów, ale i właścicieli lokali gastronomicznych oraz okolicznych sklepów.

Wspólne malowanie bytomskiej pocztówki   Wspólne malowanie bytomskiej pocztówki Karolina Gatys Przedstawiciele poszczególnych instytucji edukowali społeczeństwo, a już niedługo na ulicach miasta mają pojawić się plakaty i banery promujące przedsięwzięcie. Organizatorzy kampanii społecznej uświadamiają, by nie dawać gotówki osobom żebrzącym na ulicy. Jak przekonują, większość z tych ludzi cierpi na chorobę alkoholową i właśnie na napoje z procentami przeznacza pieniądze, a wyżebrane złotówki zasilają konto sprzedawców używek.

Inauguracja kampania z udziałem przedstawicieli władz miasta   Inauguracja kampania z udziałem przedstawicieli władz miasta Karolina Gatys Wolontariusze z Bytomskiej Radości Życia rozdawali ulotki, krówki i plakietki. Te ostatnie były wyrabiane na oczach przechodniów. Dzieci miały okazję puszczać bańki oraz pomalować wielką pocztówkę, która ma być powielona i trafić do sprzedaży. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych przygotowali przedstawienie uliczne – Kopciuszka.

Inauguracja akcji odbyła się w piątek i potrwa do końca września.

Artyści ulicznego przedstawienia   Artyści ulicznego przedstawienia Karolina Gatys

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy