Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uczą asertywności

Wystartowała kampania przeciwko dawaniu pieniędzy żebrzącym.

W Bytomiu ruszyła akcja pod hasłem "Nie dawaj pieniędzy na ulicy. Pomagaj Roztropnie”. Happening zorganizowany został na ulicy Dworcowej – tam, gdzie problem dotyka nie tylko przechodniów, ale i właścicieli lokali gastronomicznych oraz okolicznych sklepów.

Uczą asertywności   Wspólne malowanie bytomskiej pocztówki Karolina Gatys Przedstawiciele poszczególnych instytucji edukowali społeczeństwo, a już niedługo na ulicach miasta mają pojawić się plakaty i banery promujące przedsięwzięcie. Organizatorzy kampanii społecznej uświadamiają, by nie dawać gotówki osobom żebrzącym na ulicy. Jak przekonują, większość z tych ludzi cierpi na chorobę alkoholową i właśnie na napoje z procentami przeznacza pieniądze, a wyżebrane złotówki zasilają konto sprzedawców używek.

Uczą asertywności   Inauguracja kampania z udziałem przedstawicieli władz miasta Karolina Gatys Wolontariusze z Bytomskiej Radości Życia rozdawali ulotki, krówki i plakietki. Te ostatnie były wyrabiane na oczach przechodniów. Dzieci miały okazję puszczać bańki oraz pomalować wielką pocztówkę, która ma być powielona i trafić do sprzedaży. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla dorosłych przygotowali przedstawienie uliczne – Kopciuszka.

Inauguracja akcji odbyła się w piątek i potrwa do końca września.

Uczą asertywności   Artyści ulicznego przedstawienia Karolina Gatys

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama