Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rowerowa integracja

Po raz siódmy z tarnogórskiego Rynku rusza Integracyjny Rajd Rowerowy Osób Niepełnosprawnych.

Swój finał będzie miał w Tworogu, gdzie przewidziany jest piknik, gry i zabawy. Dodatkową atrakcją będzie wycieczka do Pałacu w Brynku. Impreza odbędzie się 27 sierpnia.

- Postanowiłem zrobić coś, czego ja nigdy nie doświadczyłem. Nie znałem nikogo po transplantacji serca, nie wiedziałem co może robić, jak może żyć. Jestem po przeszczepie serca i płuc, więc postanowiłem pokazać, że takie osoby mogą normalnie żyć. Poszedłem z tą myślą do prof. Zembali i okazało się, że pomysł mu się na tyle spodobał, że w przeciągu godziny zebrało się wielu chętnych. Pierwszy rajd był zupełnie spontaniczny, do Częstochowy, w podziękowaniu rodzinom dawców. Jednocześnie chcieliśmy dać nadzieję tym, którzy są po przeszczepie, że można normalnie funkcjonować. Na zaproszenie Anny Dymnej byliśmy w Krakowie - mówi Marek Breguła, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Chciał też zrobić coś dla regionu. - Postanowiłem, że zorganizujemy wjazd do każdej gminy powiatu tarnogórskiego. Pierwsza edycja liczyła 50 osób i stale się to powiększało. Teraz cała impreza zaplanowana jest na 150 osób. Chodzi o to, by pokazać różne formy niepełnosprawności i wspólnie z tymi osobami się bawić – komentuje.

Organizatorami imprezy są: Rada Dzielnicy Śródmieście-Centrum Tarnowskich Gór, Urząd w Tworogu i stowarzyszenie Góry Kultury. Imprezę honorowym patronatem objął marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Zapisywać można się do wtorku 23 sierpnia (tel. 507 052 462). Ilość miejsc jest ograniczona.

Rowerowa integracja   Wspólne zdjęcie uczestników zeszłorocznego rajdu Katarzyna Oswald

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama