Nowy numer 3/2019 Archiwum

Anielska pomoc

Modeste Habiyaremye z Rwandy z wizytą na Śląsku.

We wtorek wieczorem spotkanie z Afrykaninem odbyło się w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym im. G.G. Gorczyckiego w Bytomiu. Modeste Habiyaremye z Nyakinama obecnie zajmuje się pomaganiem dzieciom w Rwandzie w ramach programu „Adopcja serca”. Od pięciu lat współpracuje z siostrami od Aniołów, których sam był podopiecznym.

- Wiele dzieci dzięki darczyńcom ma lepsze życie, ubrania i chodzi do szkoły. Kupujemy żywność, by potem ją dystrybuować. Dzięki waszej pomocy zajmujemy się niekiedy remontem lub budową domów. Raz na dwa miesiące dystrybuujemy żywność dla dzieci i ich rodzin. Bardzo wam dziękuję i zapewniam o współpracy. Robimy wiele rzeczy, ale modlimy się zawsze za was, niech Bóg wam   Karolina Gatys błogosławi - mówił. Podczas spotkania Rwandyjczyk pokazał zdjęcia adoptowanych dzieci, ich rodziny i miejsce zamieszkania.

- Dla mnie niesamowite jest to, że on czuje wielką wdzięczność, że został zaadoptowany przez siostry od Aniołów i chce ją uzewnętrznić, pomagać innym dzieciom - mówi Danuta Szczepańska z Ruchu "Maitri", jedna z organizatorów spotkania.

Kolejne spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w kaplicy św. Jadwigi, ul. Kościelna 4 w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Rysz
  11.08.2016 09:52
  Czytając listy misjonarek na przykład s.Marty Litawy(Pallottynki)z Rwandy jeszcze raz można się przekonać jak potrzebna jest tam pomoc.I módlmy się aby rządzący w Afryce starali się o zachowanie pokoju w swoich krajach. Dziękuję
  doceń 1
 • Rysz
  11.08.2016 12:51
  Ważna wiadomość dla osób mogących pomóc - adresy dwóch stron internetowych z potrzebnymi informacjami http://www.bytom.maitri.p/OAdopcji.html http://www.sekretariat-misyjny.pl/index.php?Itemid=39
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy