Nowy numer 39/2022 Archiwum

Anielska pomoc

Modeste Habiyaremye z Rwandy z wizytą na Śląsku.

We wtorek wieczorem spotkanie z Afrykaninem odbyło się w Centrum Edukacyjno-Kulturalnym im. G.G. Gorczyckiego w Bytomiu. Modeste Habiyaremye z Nyakinama obecnie zajmuje się pomaganiem dzieciom w Rwandzie w ramach programu „Adopcja serca”. Od pięciu lat współpracuje z siostrami od Aniołów, których sam był podopiecznym.

- Wiele dzieci dzięki darczyńcom ma lepsze życie, ubrania i chodzi do szkoły. Kupujemy żywność, by potem ją dystrybuować. Dzięki waszej pomocy zajmujemy się niekiedy remontem lub budową domów. Raz na dwa miesiące dystrybuujemy żywność dla dzieci i ich rodzin. Bardzo wam dziękuję i zapewniam o współpracy. Robimy wiele rzeczy, ale modlimy się zawsze za was, niech Bóg wam Anielska pomoc   Karolina Gatys błogosławi - mówił. Podczas spotkania Rwandyjczyk pokazał zdjęcia adoptowanych dzieci, ich rodziny i miejsce zamieszkania.

- Dla mnie niesamowite jest to, że on czuje wielką wdzięczność, że został zaadoptowany przez siostry od Aniołów i chce ją uzewnętrznić, pomagać innym dzieciom - mówi Danuta Szczepańska z Ruchu "Maitri", jedna z organizatorów spotkania.

Kolejne spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w kaplicy św. Jadwigi, ul. Kościelna 4 w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy