Nowy numer 3/2019 Archiwum

Afrykański żywioł

Gliwice-Sośnica były jednym z wielu punktów trasy ewangelizacyjnej Claret Gospel.

Jest to grupa ewangelizacyjna związana z Misjonarzami Klaretynami z Wybrzeża Kości Słoniowej. W zeszłą niedzielę w kościele św. Jacka animowała Msze św., a po południu wystąpiła z koncertem, podczas którego zaprezentowała, jak modli się, śpiewa i tańczy Afryka.

Zapraszała do wspólnego śpiewania, także po polsku. Młodym Afrykanom towarzyszyli dwaj polscy misjonarze. – Jeżeli Bóg jest królem i ma królestwo, to każda z was jest księżniczką i każdy jest księciem, jest dzieckiem króla. To jest problem, bo trzeba żyć jak księżniczka, trzeba się ubierać jak księżniczka, trzeba mówić jak księżniczka, a nie jak służąca, jak niewolnica – mówił o. Roman Woźnica, który prowadził koncert. Było to jedno z wielu przesłań, wypowiedzianych w przerwach między kolejnymi utworami. Na zakończenie spotkania zaśpiewano hymn ŚDM w języku francuskim z refrenem po polsku w intencji papieża Franciszka. Podczas koncertu można było wesprzeć różne dzieła Fundacji Misjonarzy Klaretynów „Zostaw ślad” i kupić afrykańskie pamiątki oraz płyty. W naszym regionie Claret Gospel w najbliższym czasie obecny będzie jeszcze: 27 sierpnia w Bytomiu-Suchej Górze, w parafii św. Michała Archanioła, 28 sierpnia w Radzionkowie, w parafii św. Wojciecha, 30 sierpnia w Paczynie, w parafii św. Marcina Biskupa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy