Nowy numer 3/2019 Archiwum

NINIWA Team przejechała Kijów

Minął pierwszy tydzień Misji JuT - Ostatnie Okrążenie.

38-osobowa grupa rowerowa NINIWA Team od 1 sierpnia jest w drodze. Zamierza pokonać 7500 kilometrów w 8 tygodni.

 JuT – to skrót od wezwania „Jezu, ufam Tobie!”, a intencją wyprawy jest wypraszanie miłosierdzia Bożego dla całego świata.  Dlaczego „Ostatnie Okrążenie”? Bo rowerzyści zatoczą pętlę, którą obejmą, między innymi, Morze Czarne. Czerń kojarzy się ze złem, więc NINIWA Team otoczy ją miłosierdziem. Jest to również ostatnia wyprawa grupy w obecnej formie.

Uczestnicy mają już za sobą ponad 1000 km. Niedzielę rowerzyści spędzili w Kijowie i nabrali sił na kolejny tydzień podróży. W minionych dniach na Ukrainie nie brakowało im okazji do rozmów o wojnie i destabilizacji tego kraju. „Czy mówi się w Polsce o tej wojnie?” – pytali mieszkańcy. Choć rowerzyści jadą w grupie, w drodze mają dużo czasu na samotne rozważania.

Patronami rajdu są osoby, ściśle związani z Bożym Miłosierdziem: św. s. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II i bł. ks. Michał Sopoćko.

Jak co roku, tak i tym razem, intencję wyprawy podejmują także inne grupy rowerowe w ramach akcji „Together – jedź z nami”. W tym roku o Boże miłosierdzie dla świata modli się i pedałuje także 6 innych ekip. Wszyscy jadą z tym samym logiem, choć w różnych kierunkach.

Tradycją NINIWA Teamu są codzienne relacje z wyprawy publikowane na stronie www.niniwateam.pl. W tym roku organizatorzy zadbali nawet o angielską wersję, żeby powiększyć zasięg odbiorców.

Grupa jedzie z polską flagą   Grupa jedzie z polską flagą info-niniwateam.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy