Nowy numer 44/2020 Archiwum

Misja JuT – Ostatnie Okrążenie

– Pokonać będziecie musieli różne sytuacje, jednak piszcie Ewangelię. Bądźcie znakami Miłosierdzia na drodze, którą pojedziecie. Życzę wam przeżywania Bożego Miłosierdzia na co dzień – powiedział bp Jan Wieczorek.

Poranną Mszą o 5 rano w Kokotku rowerzyści z grupy NINIWA Team rozpoczęli 10. wyprawę, prosząc o Boże Miłosierdzie dla świata. Mszę świętą odprawił i homilie wygłosił ks. Bp Jan Wieczorek. – Bóg z miłości posłał swojego Syna dla człowieka, jednak potrzebuje tego człowieka do tego, żeby tę miłość głosił, był szczęśliwy i mógł tą szczęśliwością zarażać innych. To jest ten Duch, który daje życie w Chrystusie – mówił w kazaniu.

- Bardzo mocno wszystkich prosimy o to, aby podczas tej wyprawy pamiętać w modlitwie o nas i o naszej intencji. Będziemy codziennie odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i to jest modlitwa, która będzie nas wszystkich jednoczyć – prosił na zakończenie Mszy  o. Tomasz Maniura OMI, organizator wyprawy.

Wyprawa pod hasłem „Misja JuT – Ostatnie Okrążenie” potrwa 8 tygodni obejmie dystans ok. 7500 km i bierze w niej udział jak dotąd najliczniejsza liczba uczestników – 38. Skrót JuT – znaczy Jezu ufam Tobie. Rowerzyści zatoczą pętlę dookoła morza Czarnego, jadąc przez 15 państw i wrócą do Kokotka 25 września.

Misja JuT – Ostatnie Okrążenie   Wspólne śniadanie razem z zaproszonymi gośćmi Jan Maniura Po Mszy świętej wszyscy zostali zaproszeni na śniadanie pod wielkim namiotem obok Centrum Formacji NINIWA, gdzie odbyła się prezentacja uczestników.

– Muszę zdradzić, że to nie jest ostatnia wyprawa – mówił o. Antoni Bem OMI, prowincjał Misjonarzy Oblatów w Polsce. – Mam nadzieję że następna wyprawa będzie rozbudowana poprzez udział ludzi z różnych krajów i będzie to wyprawa międzynarodowa – dodał.

–  Bardzo serdecznie dziękuję o. Tomaszowi za to, że jest autentyczny i że zawierzył Jezusowi, bo bez tego te szalone wyprawy by się nie udały. Podczas wypraw pokazujecie, że niemożliwe jest możliwe i że warto spełniać swoje marzenia – mówił poseł Andrzej Gawron.

Następnie bp Jan Wieczorek udzielił błogosławieństwa oraz poświęcił rowery uczestników wyprawy. Po poświęceniu przyszedł czas na największe emocje, które udzielały się wszystkim podczas pożegnań.

Codzienne relacje będą pisać osoby z zespołu „Albo i Nie” i w tym roku będą dostępne również w języku angielskim – na stronie www.niniwateam.pl.

O. Tomasz Maniura zapowiedział również, że po powrocie z wyprawy jego rower będzie wystawiony na aukcji, a dochód przeznaczony na wsparcie akcji NINIWA Bud, czyli budowę nowego domu w centrum formacji oblatów w Kokotku.

Misja JuT – Ostatnie Okrążenie   Wzruszające pożegnanie Jan Maniura

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama