Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dziękuję, że wybraliście tę diecezję

Do diecezji gliwickiej przybywają kolejne grupy pielgrzymów ŚDM ze swoimi duszpasterzami. Niektórym towarzyszą także ich biskupi.

Bp Jan Kopiec zaprosił przybyłych do diecezji gliwickiej biskupów na spotkanie w kurii diecezjalnej. Obecni byli na nim biskupi, którzy już goszczą u nas ze swoją młodzieżą: bp Tomáš Holub z Plzna w Czechach, bp Jean-Luc Brunin z Le Havre we Francji, bp Peter Kayode Odetoyinbo z Abeokuta w Nigerii oraz biskup pomocniczy Stanisław Dowlaszewicz Billman, OFM Conv. z archidiecezj Santa Cruz de Lla Sierra w Boliwii.

Spotkanie przy stole było okazją do wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń. Biskupi rozmawiali o przygotowaniach do ŚDM w ich krajach, a także o trudnościach, jakie w wielu przypadkach musieli pokonać ochotnicy.

Na zakończenie biskup Kopiec powiedział: - Dziękuję, że wybraliście taką małą diecezję jak Gliwice, i życzę, żebyście wyjeżdżając stąd, zabrali ze sobą wiele dobrych wspomnień.

Podkreślił, że cieszy się z tego spotkania, bo jest to niecodzienna okazja do poznania się.

Dzisiaj biskup Jan Kopiec będzie odprawiał Mszę św. dla grupy pielgrzymów z Boliwii, natomiast w dniu jutrzejszym będzie przewodniczył w katedrze gliwickiej nabożeństwu, które oficjalnie rozpocznie Dni w Diecezji.

Spotkanie w kurii diecezjalnej w Gliwicach   Spotkanie w kurii diecezjalnej w Gliwicach ks. Sebastian Wiśniewski

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma