Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Strefa 30 w Zabrzu

Na kilku ulicach w centrum miasta wprowadzono nowe ograniczenia prędkości. Zmieniła się też organizacja ruchu.

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej zmienił organizację ruchu drogowego w rejonie ulic Buchenwaldczyków, Wallek-Walewskiego i Krasińskiego w Zabrzu. 

Na całej długości ul. Buchenwaldczyków (od ul. Roosevelta do ul. Krasińskiego) wprowadzony został jeden kierunku ruchu. Dodatkowo na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Bohaterów Warszawskich dotychczasowy kierunek jazdy zmienił się na przeciwny.

Na ul. Wallek-Walewskiego jeden kierunku ruchu obowiązuje na odcinku od ul. Bohaterów Warszawskich do ul. Roosevelta.

Również ul. Krasińskiego pojedziemy teraz tylko w jednym kierunku na odcinku od ul. Buchenwaldczyków do ronda przy ul. Wallek-Walewskiego.

Wraz z powyższymi zmianami na wszystkich wymienionych ulicach została wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Projekt zmian w organizacji ruchu został opracowany na podstawie wcześniejszych konsultacji z Radą Dzielnicy Centrum-Południe, Radą Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 43 oraz opinii Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej na potrzeby MZDiI.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma