Nowy numer 25/2021 Archiwum

Gwarkowie zostali... mnichami

Wpadka PR-owców Tour de Pologne na Twitterze. Pomylili historyczne stroje z habitami.

Gwarkowie zostali... mnichami   Czesław Lang z gwarkami, którzy jednak nie byli mnichami... Twitter Przed startem drugiego etapu TdP z Tarnowskich Gór do Katowic dyrektor wyścigu Czesław Lang pozował do zdjęcia z grupą kibiców w historycznych strojach gwarków, czyli dawnych górników.

Fotografia została opublikowana na oficjalnym profilu TdP na Twitterze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaskakujący podpis.

PR-owcy obsługujący konto społecznościowe pomylili gwarków z... mnichami. Zdjęcie spod tarnogórskiego ratusza zostało w ten sposób podpisane w językach angielskim i polskim.

Na wpadkę szybko zareagowali członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. To właśnie oni towarzyszą Langowi na wspólnej fotografii.

Do pomyłki z dużym poczuciem humoru odnieśli się w poście na Facebooku. "Już nie jesteśmy górnikami, tylko mnichami, a kilofy trzymamy na zdjęciu zupełnie przypadkowo" - napisali z ironią.

Miłośnicy historii Tarnowskich Gór najwyraźniej nie mają pretensji do autorów niefortunnego wpisu. Do zabawnych pomyłek zdążyli się już przyzwyczaić. W przeszłości osoby przebrane za gwarków były bowiem mylone nawet z... krasnoludkami.

Relację i galerię zdjęć z II etapu TdP na Śląsku znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama